четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 60
home Регион

Силен земјотрес вечерва во Србија

Силен земјотрес вечерва во Србија

Вечерва земјотрес е почувствуван во Србија, со јачина од 4 степени. Епицентарот бил на 47 километри од Ниш.

Бил почуствуван во 21 часот и 38 минути по локално време.

Коронавирус