понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 156
home Регион

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени во Грција

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени во Грција

Силен земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја потресе попладнево Грција, во близина на островот Родос.

Земјотресот бил на длабочина од 80 километри во Средоземното море, и бил почувствуван на островот Родос, и околните острови, како и на крајбрежјето на Турција.

Коронавирус