вторник, 3. август 2021. Вести денес: 95
home Регион

Силен земјотрес ја стресе омилената дестинација на македонците во Грција

Силен земјотрес ја стресе омилената дестинација на македонците во Грција

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени е регистриран денеска во Егејско море, соопшти Атинскиот геодинамички институт.

Епицентарот на земјотресот бил лоциран на 12 километри југозападно од островот Касос, а од Атина е оддалечен 401 километар. (MИА)

Коронавирус