сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 28
home Регион

Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

Многу земјотреси ова утро го тресат тлото на Балканот и Европа.

Силен земјотрес од 3,9 степени ја стресе Грција, а следеа и потреси од 2 степени.

Се стресе и Турција со 4,4 степени по скалата на Рихтер.

Се стресе и Малта.

Коронавирус