четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 182
home Регион

Силен земјотрес ја стресе Албанија попладнево

Силен земјотрес ја стресе Албанија попладнево

Силен земјотрес од 4,4 степени ја стресе Албанија попладнево.

Земјотресот бил со епицентар во Корча, на длабочина од 10 километри.

Нема информации за повредени лица и создадените штети.

Коронавирус