петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 61
home Регион

Силен земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина (ФОТО)

Силен земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина (ФОТО)

Земјотрес со јачина од 4 степени според рихтер попладнево ја погоди Босна и Херцеговина.

Епицентарот на zемјотресот бил на 13 километри од Столац и на 102 километри од Сараево.

За сега нема подетални официјални информации за некакви штети од истиот.

Повеќе информации очекувајте во текот на денот.

ЕУРО 2020

Македонија