вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 6
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Силен земјотрес ја погоди Атина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Земјотрес со јачина од 5.2 степени според Рихтеровата скала предмалку ја погоди Грција.

Земјотресот е на длабочина од 10км на 129 км од главниот град Атина.

Коронавирус