вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 52
home Регион

Силен земјотрес го погоди грчкиот полуостров

Силен земјотрес го погоди грчкиот полуостров

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровта скала, денеска го погоди грчкиот полуостров Пелопонез.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри под површината на земјата, со епицентар на 37 километри западно од градот Метони.

Засега нема информации за повредени лица или за предизвикана штета.

Коронавирус