сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 34
home Регион

Си пукал во слепоочницата: Трагедија во семејството на поранешниот српски претседател Борис Тадиќ

Си пукал во слепоочницата: Трагедија во семејството на поранешниот српски претседател Борис Тадиќ

Маж со иницијали М.Р (65) наводно зет на поранешниот претседател на Србија Борис Тадиќ изврши самоубиство во центарот на Белград.

Неговото безживотно тело е пронајдено во понеделникот околу 13 часот во паркирано возило „Фијат 500“ во Белград.

Како што дознаваат српските медиуми тој си пукал во слепоочницата со пиштол кој бил во негова сопственост, а лекарите само ја констатирале неговата смрт.

Инаку тој бил зет за единствената сестра на поранешниот претседател Тадиќ, која е професионален психолог и била пет години постара од својот брат Тадиќ.