четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Регион

Си го пресече гркланот: Умре монструмот кој си го задави синот на гробишта, па ја избоде сопругата

Си го пресече гркланот: Умре монструмот кој си го задави синот на гробишта, па ја избоде сопругата

Марко Николиќ, кој си ги уби жена и детето пред Центарот за социјална работа во Раковица во јули, си го пресече гркланот во затворска ќелија.

Во затворот, Николиќ со стакло прво нападнал друг затвореник, кој во моментов е на реанимација, а потоа си го пресекол вратот. И покрај обидот на тимот за итна помош да го спаси, Николиќ беше мртов, објави Телеграф.