среда, 30. септември 2020. Вести денес: 118
home Регион

Шокантна исповед на монструмот од соседството: Висев на Фејсбук, па решив некого да убијам

Шокантна исповед на монструмот од соседството: Висев на Фејсбук, па решив некого да убијам

Недељко Ѓурковиќ е уапсен поради убиство на студентот Милош Милеусниќ, кој случајно се нашол на улица.

Како грозоморниот чин да не беше доволен, неговото сведоштво ги згрози и разлути сите.

„Бев нервозен и лут, цела вечер не спиев. Висев на Фејсбук, Твитер и останатите друштвени мрежи и сфатив дека животот мој е безвреден. Решив некого да убијам. Излегов на улица и го избодев младото момче кое прво случајно ми се најде на патот“. Ова им го кажал Недељко на полицајците, откако бил уапсен неколку часа по бруталното убиство.

Полицијата веќе отвори постапка против него, а според медиумите, Недељко се соочува со сериозна затворска казна.

Коронавирус