недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Регион

Шешељ направи хаос во емисија, водителката мораше да реагира: „Што шмркаше денес” (ВИДЕО)

Шешељ направи хаос во емисија, водителката мораше да реагира: „Што шмркаше денес” (ВИДЕО)

Српскиот политичар и бизнисмен, Чедомир Јовановиќ и Вослав Шешељ синоќа беа дел од емисија на „Пинк” каде имаа жестоки кавги, а меѓу нив паднаа и тешки зборови.

Расправијата започнала кога чедомир побарал од водителот да не му придава значење на Шешељ кој ако бил важен за Хаг немало да го пуштат на комичен начин, за да умре во Србија, а не таму.

– Тие правила важат за мене, зошто не важеа за друг, тоа е нивна мала освета за Србија, одговори Шешељ.

Чедо рече седам до воен…а Шешељ го прекина велејќи му дека ако каже тоа што мисли ќе има последици.

Расправата продолжи и за Караџиќ, па Шешељ го праша својот соговорник „што шмркаше денеска”.

Водителката потоа ја прекина емисијата велејќи дека е кратка за да се разговара за такви нешта.

Емисијата и кавгите погледнете ги во следното видео:

Коронавирус