петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 132
home Регион

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА: Дете паднало од зграда и починало – мајката се самоубила

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА: Дете паднало од зграда и починало – мајката се самоубила

Семејна трагедија се случила вчера вечер кога од балкон во зграда во Бања Лука, паднало десетгодишно дете и во болница им подлегнало на повредите.

Потоа во текот на ноќта мајката извршила самоубиство.

Несреќата се случила нешто пред 20 часот кога 10-годишното дете паднало од четвртиот кат на зградата.

-Детето со возило на Итната медицинска помош е пренесено во Универзитетскиот клинички центар во Република Српска, каде во 20:55 починало, велат од полицијата за српските медиуми.

Телото на 39-годишната мајка е пронајдено во текот на ноќта. Кога дознала оти нејзиниот син подлегнал на повредите, таа побегнала, а потоа е најдено нејзиното тело.