сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 77
home Регион

СЕМЕЕН УЖАС ВО САРАЕВО: Си го пријавила синот дека ја силувал – тој и рекол дека треба да живеат како маж и жена?!

СЕМЕЕН УЖАС ВО САРАЕВО: Си го пријавила синот дека ја силувал – тој и рекол дека треба да живеат како маж и жена?!

Инспекторите од Сараево останаа во шок откако им пришла 83-годишна жена која го пријавила нејзиниот син (50) за брутално силување. Како што дознава Аваз од извор близок на истрагата, случајот го превзеле инспектори од Секторот за крв и сексуални престапи на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево.

По проверка на наводите од извештајот, полицијата го уапсила 50-годишникот за силување и кривично дело инцест. Старицата и рекла на полицијата дека сè се случило ноќта помеѓу 3 и 4 април, кога нејзиниот син дошол во нивната семејна куќа во Илијаш, каде што живеат заедно. Ја поканил во спалната соба да разговара за нешто.

Тој наводно и рекол дека треба да живеат како маж и жена и дека „дури и црната земја не смее да го знае тоа“.

Многу посилен од неговата мајка, постар 30 години, тој грубо почнал да ја допира, додека старицата плачела и го молела да застане, обидувајќи се да го оттргне од неа. Не го спречила. Жената почнала да моли, велејќи му да ја убие, но да не и го прави тоа. Ниту тоа не го спречило, тој ја покрил нејзината уста со раката и ја силувал. Физички послаба старицата не успеа да се одбрани.

Уапсениот А.Р. во полиција негирал дека го извршил кривичното дело.

Коронавирус