недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Регион

Сега знае што е макотрпна работа: Албанец се обиде да ограби авто перална, па мораше сам да ги испере сите возила (ВИДЕО)

Сега знае што е макотрпна работа: Албанец се обиде да ограби авто перална, па мораше сам да ги испере сите возила (ВИДЕО)

Еден крадец од Тирана научи што значи макотрпна работа. Видео надзорот во една авто перална во албанската престолнина забележа необичен обид за кражба.

Имено, маскираниот разбојник на работникот му се закануваше со пиштол за да му земе пари.

Сепак, работник успеа да го разоружа, а потоа несудениот крадец, со закана со оружје, го натера сам да ги испере сите автомобили.

Работникот на крајот го пушти крадецот да си оди. Секако, кога ја заврши целата работа.

Коронавирус