понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Регион

Се зголеми бројот на жртвите од пожарите во областа Атика

Се зголеми бројот на жртвите од пожарите во областа Атика

Дополнително се зголеми бројот на загинати од катастрофалните пожари на 23 јули во областа Атика и според противпожарната служба на Грција, изнесува 97 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

– Бројот на жртвите од пожарот во источна Атика, до овој момент достигна до 97 лица. Конкретно: бројот на идентификувани мртви е 83 лица, додека пак од хоспитализираните во болниците во Атика, до овој момент, починаа 14 лица, соопшти противпожарната служба на Грција.