сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home Регион

Се затвора аеродромот во Белград

Се затвора аеродромот во Белград

Аеродромот „Никола Тесла“ во Белград попладнево се затвора за меѓународен сообраќај, јавува Танјуг.

Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ ќе ја разгледаат можноста за затворање на границата за патнички сообраќај.

Министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ истакнал дека денеска ќе се разгледаат мерките додавајќи дека на белградскиот аеродром ќе може да се слета само со посебна дозвола на српската Влада.

Коронавирус