четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 57
home Регион

СЕ ЗАЛЕДИ ОВОЈ БАЛКАНСКИ ГРАД: Денеска силното невреме со град со големина на орев и дожд пристигна и тука (ФОТО)

СЕ ЗАЛЕДИ ОВОЈ БАЛКАНСКИ ГРАД: Денеска силното невреме со град со големина на орев и дожд пристигна и тука (ФОТО)

Силно невреме проследено со силен југозападен ветер, дожд и град со големина на голем орев, ги зафати утрово Тиват и околината

Градот нанел голема материјална штета на автомобилите, објектите, овоштарниците, наведува Вјести.

Голема количина град која нападнала за толку кратко време предизвикала и помали поплави на сообраќајниците и улиците во центарот на Тиват, но комуналците брзо интервенирале и отстраниле последиците.

Локални избори 2021