недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 90
home Регион

Се вакцинираше меѓу првите: Доктор од Инфективната клиника во Тирана позитивен на корона вирус!

Се вакцинираше меѓу првите: Доктор од Инфективната клиника во Тирана позитивен на корона вирус!

Докторот од Инфективната клиника П’лумб Пиперо е позитивен на Ковид-19, јавуваат албанските медиуми.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, на докторот вчера му е потврден позитивен тест на корона вирус.

Моментално е на домашно лекување, а како што вели и самиот доктор позитивниот тест можеби е резултат од вакцинирањето против корона кое го извршил пред неколку дена.

За да биде одстранет секој сомнеж, се очекува доктор Пиперо да направи уште еден тест поле 72 часа.

Коронавирус