вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 81
home Регион

Се тресеше тлото на БиХ: Земјотрес регистриран во близина на Мостар

Се тресеше тлото на БиХ: Земјотрес регистриран во близина на Мостар

Земјотрес денеска ја погоди областа Мостар.

Земјотресот бил со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала, регистриран од Европскиот медитерански сеизмолошки центар и јавува Танјуг.

Земјотресот се случил на 17 километри источно од Столац на длабочина од 10 километри.

Коронавирус