недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Регион

СЕ ТРЕСЕ РЕГИОНОТ – многу македонски туристи го почувствуваа земјотресот кој ја погоди оваа земја!

СЕ ТРЕСЕ РЕГИОНОТ – многу македонски туристи го почувствуваа земјотресот кој ја погоди оваа земја!

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ноќеска во 01:18 часот ја погоди Црна Гора.

Епицентарот на земјотресот бил на седум километри северно од Херцег Нови на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за материјални штети.

Коронавирус