четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 16
home Регион

Се тресе Балканот- Регистрирани посилни земјотреси

Се тресе Балканот- Регистрирани посилни земјотреси

Два посилни земјотреси денеска се регистрирани во регионот.

Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер е регистриран во Грција, а потоа и потреси од 2 и 3 степени според Рихтер.

Земјотрес од 4 степени е регистриран и во Подгорица, покажува листата на „Latest earthquakes”.

Земјотрес од 3,7 степени е регистриран во Турција.

Коронавирус