вторник, 28. март 2023. Вести денес: 96
home Регион

Се рушат изгорените куќи од пожарот во Атика

Се рушат изгорените куќи од пожарот во Атика

Од денеска започнува уривањето на куќите што претрпеа сериозна штета во пожарите во источниот дел на областа Атика на 23 јули.

По спроведените контроли од инженерите од Министерството за инфраструктура и транспорт на Грција, куќите кои беа обележани со црвена боја, односно кои се опасни за живеење, ќе се рушат, јави дописничката на МИА од Атина.

Според радиото „Атина 984“, уривањето започнува со 4 куќи, а еден од сопствениците вели дека нема да ја напушти населбата, туку одново ќе го изгради неговиот дом.

МИА

loading...