сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 46
home Регион

Се преврте автобус со војници во близина на Врање, најмалку 23 повредени (ФОТО)

Се преврте автобус со војници во близина на Врање, најмалку 23 повредени (ФОТО)

Најмалку 23 српски војници се повредени откако се преврте автобус во близина на Врање. Несреќата се случила околу 12.30 часот и повредените војници се хоспитализирани, јавија српски медиуми.

Автобусот се движел од правец на Големо Село кон Врање. Засега нема информации за состојбата на повредените.

Коронавирус