среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 66
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Регион

Се преврте автобус, има загинати и повредени

Се преврте автобус, има загинати и повредени

Тешка сообраќајна несреќа утрово го потресе целиот регион.

Две лица загинаа, а осум се повредени откако автобус со 20-тина патници кои ги превезувал од Белград се превртел кај Невесиње. Се претпоставува дека до несреќата која се случила околу 08:00 часот дошло заради маглата и лошата видливост на патот.