среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Регион

Се појавија снимки од силниот земјотрес во Црна Гора (ВИДЕО)

Се појавија снимки од силниот земјотрес во Црна Гора.
Се појавија снимки од силниот земјотрес во Црна Гора (ВИДЕО)

Силен земјотрес вчера ја погоди Црна Гора, при што потресот оштетил над 70 објекти.

Десетина семејства морале да си заминат од своите домови во Плав, на северот на Црна Гора.

На снимката се гледа како рафтовите во маркет се тресат.

Коронавирус