четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 20
home Регион

Се огласи Александар Вучиќ- еве што напиша српскиот претседател (ФОТО)

Се огласи Александар Вучиќ- еве што напиша српскиот претседател (ФОТО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се огласи со кратка пишана порака, во која се заблагодарува на персоналот на ВМА и на сите кои се грижеле за него и најави дека од понеделник продолжува со работа со полна пареа.

-Им благодарам на лекарите и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои беа загриени. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон, напиша Вучиќ.

Вучиќ вчера беше примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија.

 

View this post on Instagram

 

Hvala lekarima i zaposlenima na VMA. Hvala svima koji su brinuli. Već od ponedeljka biću u punom radnom pogonu.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Коронавирус