понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home Регион

Сакала да живее со љубовникот: Србин ја заклал сопругата, повикал полиција, па се самоуби

Сакала да живее со љубовникот: Србин ја заклал сопругата, повикал полиција, па се самоуби

Шеесетгодишник од Србија после расправија ја заклал со нож 41-годишната сопруга во својот дом. Потоа повикал полиција, па извршил самоубиство.

Неофицијално, пред убиството, таа му соопштила дека ќе го напушти поради друг човек.

Тие имале двајца синови, но и неколку деца од претходните бракови.

Соседите рекле дека не ги слушнале да се расправаат.