четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Регион

Сакал да го убие колега и да се самоубие: Двајца полицајци пукале еден кон друг на аеродром

Сакал да го убие колега и да се самоубие: Двајца полицајци пукале еден кон друг на аеродром

Двајца полицајци се повредени и префрлени во болница откако денеска пукале еден кон друг на аеродромот во централниот турски град Кајзери.

По пукањето, полицијата ги засили мерките за безбедност на сите терминали за летови во земјата.

Како што пренесуваат турските медиуми, едниот полицаец сакал да го убие другиот, а потоа да се самоубие.

Коронавирус