понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Регион

САД со порака до Вучиќ: Или денес ќе го признаеш Косово или…

САД со порака до Вучиќ: Или денес ќе го признаеш Косово или…

На почетокот на состанокот во Белата куќа, на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му бил врачен документ според кој Србија денеска треба да го признае Косово.

Информацијата неофицијално ја дознава порталот В92.net.

Министерот за финансии, Синиша Мали, изјави дека на состанокот во Белата куќа имало хартија на маса, од која една точка подразбира заемно признавање на Србија и Косово и дека има огромен притисок врз претседателот Вучиќ.

Локални избори 2021