недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Рекорден број на навозаболени од корона вирус во еден ден во Бугарија

Рекорден број на навозаболени од корона вирус во еден ден во Бугарија

Во изминатите 24 часа во Бугарија се потвредни 2.569 нови случаи на коронавирус, што е втор ден по ред земјата да бележи рекорден број на заразени. Во истиот период починаа 25 луѓе како последица на Ковид-19.

Поради ова, бугарските власти најавуваат нови радикални мерки и можен карантин и полициски час.

Коронавирус