петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 17
home Регион

Регистрирани нови 46 случаи во Хрватска

Регистрирани нови 46 случаи во Хрватска

Хрватска регистрираше нови 46 случаи на заболени од коронавирус.

Со ова, вкупниот број на заболени во оваа земја е 361 лице, јавуваат хрватските медиуми.

Во Загреб регистрирани се 163 лица кои се заболени со коронавирусот.

 

Коронавирус