четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 119
home Регион

Регистриран земјотрес со јачина од 4,1 во соседна Албанија

Регистриран земјотрес со јачина од 4,1 во соседна Албанија

Во соседна Албанија, регистриран е земјотрес со јачина од 4,1 степен според рихтеровата скала.

Овој земјотрес е регистриран во јужниот дел на земјата, околу 2 часот по полноќ.

Според албанскиот сеизмолошки институт, потресот бил на длабочина од 2 километри, односно на 17 км во југозападен правец од градот Ѓирокастро.

Локални избори 2021