петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Регионот под снег среде јуни- кога ќе дознаете колку степени се измерени утрово во БиХ ќе се онесвестите (ВИДЕО)

Регионот под снег среде јуни- кога ќе дознаете колку степени се измерени утрово во БиХ ќе се онесвестите (ВИДЕО)

Ладниот бран кој го зафати целиот балкански регион предизвика пресврт во времето.

Во Босна и Херцеговина утрово се измерени само два степени, додела екстремно ладно е и во Словенија, а овие температури предизвикаа и снег на повисоките места.

Имено врвот на Јулиските Алпи во Словенија кој се наоѓа на 2.541 метари надморска височина  денеска беше покриен под снег, а видео од зимската идила осамна на социјалните мрежи, погледнете.

Коронавирус