петок, 20. мај 2022. Вести денес: 16
home Регион

РЕГИОНОТ НА НОЗЕ – исчезнатиот Матеј вчера бил активен на Вибер, се огласи неговиот татко и полицијата! (ФОТО)

РЕГИОНОТ НА НОЗЕ – исчезнатиот Матеј вчера бил активен на Вибер, се огласи неговиот татко и полицијата! (ФОТО)

Младиот Матеј Периш (27) кој исчезна на 31 декември во  Белград се уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион.

Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера еден детаљ буквално ги стаписа сите до еден.

Имено вчера виберот на Матеј повторно бил активен и тоа во 21:53 часот.

Оваа информација предизвика лавина на коментари, а по тој повод се огласи и неговиот татко.

-Запознаен сум со тоа од страна на полицијата. Се работи за активности кој полицијата ги спроведува во склоп на истражувањето и сите детали за овој случај, вели Ненад.

Инаку сигналот последен пат на неговиот телефон е лоциран во 02:40 часот на 31 декември во близина на големиот воен остров каде се влева Сава во Дунав.

Коронавирус