петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 86
home Регион

Регионот го зафати невреме: Улиците побелени од град кој паѓал без прекин 15 минути (ФОТО)

Регионот го зафати невреме: Улиците побелени од град кој паѓал без прекин 15 минути (ФОТО)

Најавената промена во времето пристигна на Балканот, температурите нагло опаднаа а во поединечни градови побелеа од град.

Во Хрватска паѓало град со големина на лежник, а паѓал околу 15 минути.

Според метеоролозите нестабилно ќе биде во текот на целиот ден.

Коронавирус