понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 49
Во живо

Изјава на Александар Николоски

home Регион

Расте бројот на заразени во Црна Гора

Расте бројот на заразени во Црна Гора

Според последните податоци на Институтот за јавно здравје во Црна Гора, регистрирани се осум нови случаи на коронавирус и сега има вкупно 51.

Според соопштението, уште 85 примероци на коронавирус биле анализирани вчера попладне.

Новозаразените се од Подгорица (4), Рожаје (3) и Бар (1).

Тројца од новите случаи се контакти на претходно заболени лица, додека кај петмина се трага по изворот на инфекција.

Коронавирус