петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Расте бројот на заболени во Грција, потврден 4 случај на коронавирус

Расте бројот на заболени во Грција, потврден 4 случај на коронавирус

Гркинка на 36-годишна возраст, која неодамна патувала во Италија е четвртиот потврден случај на коронавирусот во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Според Министерството за здравство на Грција, жената е во добра здравствена состојба и е во изолација во атинска болница.

Коронавирус