понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 71
home Регион

Рама и Вучиќ сами на кафе, им недостасува Заев

Рама и Вучиќ сами на кафе, им недостасува Заев

Претседателите на Србија и на Албанија Александар Вучиќ и Еди Рама денеска во Шкотска испија пријателско кафе. Тема на разговорот беше досегашниот премиер на Македонија Зоран Заев кој си поднесе оставка.

Поради тоа Вучиќ се мисли дали да го откаже најавениот состанок во Белград на иницијативата „Отворен Балкан“ или пак Македонија да прати друг претставник.

Коронавирус