недела, 5. декември 2021. Вести денес: 44
home Регион

Рама и во Охрид носеше патики

Рама и во Охрид носеше патики

Албанскиот премиер Еди Рама и на трилатералната средба во Охрид носеше адидас патики, овојпат во црна боја, а беше облечен во одело. Со ваков дрес-код, со кој привлече внимание кај присутните, тој се појавуваше и во минатото, на многу официјални средби.

Коронавирус