недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 52
home Регион

Пукање во Сараево, загина жена

Пукање во Сараево, загина жена

Една жена почина, а друга е повредена во пукотници кои утринава се случиле во Сараево, јавуваат босанските медиуми.

Според првичните полициски информации, две жени биле ранети во пукотниците од кои едната починала, а другата со повреди е пренесена во болница.

Босанската полиција врши увид на местото и работи на расчистување на случајот.

Коронавирус