понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 273
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Регион

Пукање во ресторан во Сараево, повредено едно лице (ВИДЕО)

Пукање во ресторан во Сараево, повредено едно лице (ВИДЕО)

Во ресторанот во Сараево вечерва дошло до пукање, соопшти тамошното МВР.

Според полицијата, во инцидентот едно лице е повредено.

-Во 20:43 часот полицијата е известена дека дошло до употреба на огнено оружје и дека притоа едно лице е  повредно, соопштија од полицијата.

Полициски службеници на местото на настанот собирале докази и информации во врска со наведениот инцидент.

Парламентарни избори 2020