четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 3
home Регион

Првиот авион на новата црногорска авиокомпанија слета во Белград

Првиот авион на новата црногорска авиокомпанија слета во Белград

Првиот авион на новата црногорска авиокомпанија Ер (Air) Монтенегро слета утрово на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, со што е означен почеток на комерцијални летови.

Црногорскиот министер за економски развој Јаков Милатовиќ пристигна со авионот од Подгорица.

По банкротот на Монтенегро ерлајнс, Владата на Црна Гора ја основаше авиокомпанијата ТоМонтенегро, која лета под брендот Ер Монтенегро.  (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија