понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 104
home Регион

Први фотографии од местото на злосторството: Шок и молк по убиството на Оливер Ивановиќ

Први фотографии од местото на злосторството: Шок и молк по убиството на Оливер Ивановиќ

Во северниот дел на Косовска Митровица владее молк по убиството на Оливер Ивановиќ,

Ивановиќ утринава во 8:15 часот бил убиен од засега во момент кога влегувал во просториите на својата партија.

Неофицијално во северниот дел на Косовска Митровица е пронајдено возило марка „Опел“, но полицијата не потврдува дали може да се поврзе со атентатот.

Локални избори 2021