понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Регион

Прва жртва на стравичното невреме кое го тресе регионот: Гром уби 32 годишно момче!

Прва жртва на стравичното невреме кое го тресе регионот: Гром уби 32 годишно момче!

Гром усмрти 39-годишен маж во местото Краљевина, над одморалиштето Сметови во Зеница, БиХ. Трагедијата се случила околу 13 часот, кога несреќниот човек, кој бил на лов, бил погоден од гром.

Тој бил во друштво на четворица мажи, кога громот удрил во мотор.

Во Зеница денеска имаше силно невреме, а обилните врнежи и градот им предизвикаа проблеми на граѓаните и оставија последици.

Коронавирус