среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Регион

Прва жртва на коронавирусот во српската Влада

Прва жртва на коронавирусот во српската Влада

Државниот секретар во српското Министерство за заштита на животната средина, Бранислав Блажиќ почина од Ковид-19, беше објавено во српските медиуми.

Блажиќ пред пет дена бил приклучен на респиратор и тогаш неговата состојба била стабилна.

Но, денеска состојбата му се влошила, што резултирало со смрт.

Коронавирус