четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 140
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Регион

Прва жртва на коронавирусот во Косово

Прва жртва на коронавирусот во Косово

Косовскиот институт за јавно здравје соопшти дека 82 маж починал денеска во болница што е прва жртва од коронавирусот во оваа соседна земја.

Од таму наведуваат дека починатиот имал и претходна срцева болест. Во земјата досега има регистрирано 31 заболен од коронавирусот.

Коронавирус