понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 166
home Регион

Прва жртва на коронавирусот во Албанија

Прва жртва на коронавирусот во Албанија

Коронавирусот ја зеде и првата жртва во соседна Албанија. 73-годишна жена од западниот сосед со срцеви проблеми е првиот смртен случај во земјата. Жената која неодамна била во Италија не успеала да се избори со инфекцијата.

Министерството за здравство објави дека во Албанија има 11 документирани случаи на лица заразени со вирусот.

Коронавирус