четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 76
home Регион

Пронајдено телото на 11-годишното девојче кое што зедно со нејзиниот татко и брат со автомобил паднале во река во Србија

Пронајдено телото на 11-годишното девојче кое што зедно со нејзиниот татко и брат со автомобил паднале во река во Србија

Во страшна сообрќаќајка во Пријепоље, Србија синоќа околу 22 часот, автомобил во кој бил татко со своите две деца излетал од патот и паднал во реката.

Спасени биле таткото и синот, додека телото на 11-годишното девојче Клара било пронајдено во водата.

После потрагата која трае од ноќеска, телото е пронајдено во реката Лим.

Семејството синоќа кај Пријепоље доживеало тешка сообраќајна несреќа, кога автомобилот излетал од патот и паднал во реката Лим, а претходно била на одмор во Златар.

Коронавирус