недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Пронајдено мртвото тело на Наталија која исчезна во Грција- еве ги деталите

Пронајдено мртвото тело на Наталија која исчезна во Грција- еве ги деталите

Телото на британската астрофизичарка Наталија Кристофер (34), која исчезна во понеделникот на грчкиот остров Икарија кога заминала на трчање, пронајдено било во провалија.

Научничката ја пронашол пожарникар 800 метри подалеку од хотелот во кој престојувала 38-годишната Наталија со своето момче.

За потсетување- Наталија исчезнала во понеделникот откако заминала на трчање. Кога не му се јавувала на момчето на телефон, тој го пријавил нејзиното исчезнување.

За време на истрагата полицијата открила и траги крв на нејзината перница, а собарката раскажала дека парот се расправал ноќта пред исчезнувањето.

Тие на острвот дошле во саботата и требало во понеделникот да се вратат на Кипар, каде и двајцата живееле.

Засега не се познати детали за нејзината смрт.

Коронавирус